5.Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması 'na Katıldık

”5. Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşması” TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğünde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Kocaeli Bilim Sanayi İl Müdürlüğü, Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP), Kocaeli Kamu – Üniversite – Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Platformu İl Temsilciliği destekleri ile 31 Ekim – 03 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2018)  ile birlikte Kocaeli’nde gerçekleştirilmiştir.

SANTEK 2018 Fuarı, 20 ülkeden otuz binin üzerinde ziyaretçiyi, sanayi teknolojilerindeki son gelişmelerle buluşturan uluslararası bir fuar organizasyonudur.

Fuar bünyesinde “Match4Industry Eşleştirme Etkinliği”  ile Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen firmaların, Türkiye pazarındaki stratejik ortaklar ile buluşturulması ve Türk firmaları ile teknolojik iş birliği oluşturulmasına imkan sağlamıştır.

Ülkemizde faaliyet gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) yönetici şirketleri ve TGB de faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, üniversitelerde görevli akademisyenlerin, sanayicilerin ve yatırımcıların bir araya gelmiştir.

5. Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşması’na ULUTEK Teknopark olarak firmalarımızdan Serim Bilişim, Yakamoz Yazılım ve Yalın Yazılım ile birlikte katılım sağlanmıştır.