ULUTEK'TE GÜNDEM DİJİTAL MECRALARIN ETKİN KULLANIMI

  • <%=haberItem.BASLIK %>
24 Mart 2021 Çarşamba

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ndeki firmalara dijital pazarlama eğitimi verildi. Genel Müdür Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Firmalarımızın vizyonlarına değer katıyoruz” dedi.

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ndeki firmaların gelişimi için başlatılan eğitim çalışmalarına yenisi eklendi. Online olarak düzenlenen ‘Google ADS Stratejileri & Sosyal Medya Reklamları ile İşletmenizi Nasıl Büyütebilirsiniz?’ başlıklı eğitimde önemli bilgiler paylaşıldı.

‘FİRMALARA DEĞER KATACAK’
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Karagöz açılış konuşmasında, dijital pazarlamanın bölgedeki firmalar için günümüzdeki önemine değinerek katılımcılara teşekkür etti. Pandemi nedeniyle dünyanın giderek dijitalleştiğine dikkati çeken Prof. Dr. Karagöz, 
“Dijital dönüşüme kayıtsız kalmak günümüzde mümkün değil. Biz de ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak bu alana ayrı bir önem veriyoruz. Bölge olarak firmaların gelişimi için başlattığımız eğitim faaliyetlerine pandemi nedeniyle online ortamda hız kesmeden devam ediyoruz. Dijital pazarlamanın püf noktaları hakkında verilen eğitimin de firmaların vizyonlarına değer katacağına inanıyoruz” diye konuştu.

‘İŞLETME BİLİNİRLİĞİNİ ARTIRIYOR’
ULUTEK Teknopark’ın AdresGezgini işbirliğiyle düzenlediği eğitimde mentorluk yapan DAS Takım Yöneticisi Ayça Erdoğan, “Doğru yerde, doğru kişiye ulaşabilmek, firma reklamlarının görünürlüğü açısından çok önemli. Google ADS, firmaların marka bilinirliğini artırarak hedef kitlelerine ulaşabilmelerine yardımcı olmaktadır. Detaylı ölçülebilir sonuçlar sunması ile doğru kampanya stratejisi olanaklarını sağlayarak reklamları dünya nüfusunun yüzde 86’sına kadar ulaştırabilmektedir” dedi. Veri Analiz Uzmanı Büşra Çay da “Google ADS’in esnek bütçe planlamaları sayesinde firmalar, günlük bütçelerin hangi miktarda olması gerektiğine karar verebilir. İşletme bilinirliğinizi artırarak, potansiyel müşterilerinizi bulmalısınız. Google ADS’in sunduğu detaylı raporlamalar ile işletmeler, getirilerinin verilerine ulaşabilmektedir. Belli bir bütçe ile doğru kitleye reklam göstermek istiyorsak Google ADS bizlere doğru hedef kitleyi sunacaktır” ifadelerini kullandı.