Ulutek Teknopark

ULUKOZA

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bir markası olan ULUKOZA, teknoloji tabanlı girişimcilik merkezi ve TÜBİTAK 1512 BİGG uygulayıcı kuruluşudur. Bünyesinde fikir aşaması ve erken aşama hızlandırma programları, küreselleşme programı, ön kuluçka ve kuluçka merkezlerinin yönetilmesi ve yürütülmesi faaliyetlerini gerçekleştirir.

Ofis ve toplantı salonları, eğitim ve seminerler, sektörel ve profesyonel mentörlükler, teknik ve akademik danışmanlıklar, ekip oluşturma, üniversite ve sanayi altyapısı ve prototipleme, yatırım ve kamu fonlarına erişim imkanlarını ücretsiz olarak sunan erken aşama girişim hızlandırma programı olan ULUKOZA, girişimlerin iş fikirlerini doğrulamalarını, uygulanabilir ve tekrarlanabilir iş modelleri geliştirmelerini ve TÜBİTAK 1512 Hibe desteği ve yatırımcılara yönelik iş planı ve sunum oluşturmalarını sağlar.

Programı başarı ile tamamlayan girişimler TÜBİTAK’tan 900.000 TL Hibe desteği almak için son değerlendirme paneline davet edilirler. ULUKOZA, %72’ye varan başarı oranıyla girişimlerine bu desteği sağlamaya devam etmektedir.

2015 yılından beri 60 girişimcimiz şirketlerini kurdular.
ulukoza.com/kazanan-girisimlerimiz

3 Aşamalı ULUKOZA Programı nedir ?

Süreç Nasıl Devam Eder ?

1.AŞAMA Başvuru ve Değerlendirme
İş fikri başvuruları alınır ve tematik alanlardaki sektör, akademik temsilciler ve Bursa Uludağ Üniversitesi TTO uzmanları ile değerlendirilir.

2.AŞAMA Ön Uygulama Programı
İlk iş modeli geliştirilir. İş fikri doğrulama çalışmaları başlar, eğitim, seminerler ve mentör desteği, ofis imkanı girişimcilere sağlanır.

3.AŞAMA Yetiştirme Programı
Girişimciler ile birlikte müşteri doğrulamaları gerçekleştirilerek, iş planı ve sunum oluşturulması için detaylı eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanır. Prototip atölyeleri, üniversite ve Ar-Ge merkezleri altyapısı ile prototipleme desteği verilir. Sektörel, akademik mentörlükler yapılır. Program değerlendirmesi ile başarılı girişimciler TÜBİTAK 1512 değerlendirmesine yönlendirilir.

BİGG Hakkında

TÜBİTAK BiGG ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Programa başvurular bir uygulayıcı kuruluş ile yapılabilmektedir. ULUKOZA TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Destek Programı’nın Resmi Uygulayıcı Kuruluşudur.

BİGG TEAM
BİGG Team, İç Anadolu Bölgesi’nde TÜBİTAK 1512-Girişimcilik Destekleme Programı (BiGG) 1. aşama uygulayıcı kuruluşudur.
TÜBİTAK 1512-Girişimcilik Destekleme Programı (BiGG) ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.
Program başvuruları Uygulayıcı Kuruluşlar üzerinden gerçekleşmekte ve girişimcilerin iş fikri başvurularını toplanması ile değerlendirilmesi, başarılı bir girişime dönüşmesi için iş planı hazırlama desteği verilmesi de Uygulayıcı Kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır.
Girişimcilere sunduğu ‘Yaşam Döngüsü’ faaliyetleri kapsamında eğitim, mentorluk, pazar araştırmaları ile onların sermaye desteği alma şanslarını artırarak teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerini hayata geçirmelerini destekler. Teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerinizin TÜBİTAK’ın belirlediği:

  • Akıllı Ulaşım
  • Akıllı Üretim Sistemleri
  • Enerji ve Temiz Teknolojiler
  • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
  • Sağlık ve İyi Yaşam
  • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme,

tematik alanlar kapsamında olması gerekmektedir.
BİGG TEAM faaliyetleri kapsamında Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ARİNKOM TTO, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Tic. ve San. A.Ş., Eskişehir Osmangazi Üniversitesi  Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi ETTOM, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. ve Tic. A.Ş., Vestel Ventures Ar-Ge A.Ş., Migros Ticaret A.Ş., Tat Gıda San. A.Ş., T.C Tarım ce Orman Bakanlığı Tarım Geçit Kuşağı, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş., ESALBA Metal San. ve Ticaret A.Ş. ortaklık yapısı ile iş birliği içerisinde olacaktır.
 

Telefon : +90 (224) 280 85 70
Fax : +90 (224) 280 85 71
Email : buttoulukoza@uludag.edu.tr
Web : www.ulukoza.com

Web sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız