Ulutek Teknopark

Ulukoza

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bir markası olan ULUKOZA, teknoloji tabanlı girişimcilik merkezi ve TÜBİTAK 1512 BİGG uygulayıcı kuruluşudur. Bünyesinde fikir aşaması ve erken aşama hızlandırma programları, küreselleşme programı, ön kuluçka ve kuluçka merkezlerinin yönetilmesi ve yürütülmesi faaliyetlerini gerçekleştirir.

Ofis ve toplantı salonları, eğitim ve seminerler, sektörel ve profesyonel mentörlükler, teknik ve akademik danışmanlıklar, ekip oluşturma, üniversite ve sanayi altyapısı ve prototipleme, yatırım ve kamu fonlarına erişim imkanlarını ücretsiz olarak sunan erken aşama girişim hızlandırma programı olan ULUKOZA, girişimlerin iş fikirlerini doğrulamalarını, uygulanabilir ve tekrarlanabilir iş modelleri geliştirmelerini ve TÜBİTAK 1512 Hibe desteği ve yatırımcılara yönelik iş planı ve sunum oluşturmalarını sağlar.

Programı başarı ile tamamlayan girişimler TÜBİTAK’tan 200.000 TL Hibe desteği almak için son değerlendirme paneline davet edilirler. ULUKOZA, %70’e varan başarı oranıyla girişimlerine bu desteği sağlamaya devam etmektedir.

2015 yılından beri 38 girişimcimiz şirketlerini kurdular.
www.ulukoza.com/kazanan-girisimlerimiz

3 Aşamalı Ulukoza Programı nedir ?

Süreç Nasıl Devam Eder ?

1.AŞAMA Başvuru ve Değerlendirme
İş fikri başvuruları alınır ve tematik alanlardaki sektör, akademik temsilciler ve Bursa Uludağ Üniversitesi TTO uzmanları ile değerlendirilir.

2.AŞAMA Ön Uygulama Programı
İlk iş modeli geliştirilir. İş fikri doğrulama çalışmaları başlar, eğitim, seminerler ve mentör desteği, ofis imkanı girişimcilere sağlanır.

3.AŞAMA Yetiştirme Programı
Girişimciler ile birlikte müşteri doğrulamaları gerçekleştirilerek, iş planı ve sunum oluşturulması için detaylı eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanır. Prototip atölyeleri, üniversite ve Ar-Ge merkezleri altyapısı ile prototipleme desteği verilir. Sektörel, akademik mentörlükler yapılır. Program değerlendirmesi ile başarılı girişimciler TÜBİTAK 1512 değerlendirmesine yönlendirilir.

BİGG Hakkında

TÜBİTAK BiGG ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Programa başvurular bir uygulayıcı kuruluş ile yapılabilmektedir. ULUKOZA TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Destek Programı’nın Resmi Uygulayıcı Kuruluşudur.

BİGG4Tech

BiGG4tech, Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. yürütücülüğünde; Çukurova Teknokent, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi partnerliğiyle oluşan bir konsorsiyumdur. Yenilikçi, teknolojik bir iş fikiniz varsa, BiGG4tech’in yalın girişim ve pazar geliştirme metodolojilerine dayalı eğitim ve mentorluk mekanizmasıyla iş fikrinizin teknik ve pazar doğrulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi olmak üzere; BiGG4tech programı ortakları ve destekçileri tarafından, girişimcilere ön prototipleme ve MVP imalatı, test ve simülasyon, tasarım doğrulama ve laboratuvar analiz çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri için altyapı olanakları sunulur.

BİGG 1. aşama sürecinde girişimci aday ekiplerine ULUTEK Teknopark içerisinde Ön-Kuluçka kapsamında açık ofis verilmektedir. Ofisler ULUTEK TİM-TEB Girişim Evi Ofisindedir. 2. aşamaya geçmeye hak kazanan girişimlere ise ULUTEK kuluçka merkezinden yararlanma konusunda öncelik verilmektedir.
 

 

Telefon : +90 (224) 280 85 70
Fax : +90 (224) 280 85 71
Email : buttoulukoza@uludag.edu.tr
Web : www.ulukoza.com

Web sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız